افزایش تمرکز کودکان پیش دبستانی

چگونه تمرکز کودکان افزایش دهیم ؟

برای افزایش تمرکز در کودکان راه های مختلفی وجود دارد. یکی از آنها انجام بازی برای افزایش توجه در کودکان است. مهد کودک و پیش دبستانی نوید صدرا اصفهان راهکارهای خوبی برای افزایش تمرکز در کودکان ارائه داده است.

توجه کلا به دو دسته تقسیم می شود : توجه کلی ، توجه جزئی که به شرح زیر است :

1- توجه کلی

توجه کلی به گونه ای است که کودک چند موضوع را به طور کلی مورد توجه قرار می دهد.

2- توجه جزئی

توجه جزئی یعنی کودک یک موضوع را به صورت کوتاه مدت مورد توجه قرار می دهد .

بازی های افزایش تمرکز کودکان

بازی کودک برای افزایش توجه در کودکان براساس سن آنها متفاوت است. بنابراین برای افزایش توجه در کودکان در سن های مختلف به نکات زیر توجه کنید:

بازی برای افزایش تمرکز در کودکان

حتما بخوانید : دست ورزی پیش دبستانی

افزایش تمرکز کودکان تا 1 سالگی

کودک را صدا کنید تا نظرش نسبت به شما جلب شود سپس زبان خود را دربیاورید و صداهای مختلفی را دربیاورید که این کار باعث می شود که کودک در آینده بتواند لغات زیادی را بیان کند و بتواند از زبان خودش استفاده کند 👩‍🏫

افزایش تمرکز کودکان ۱ تا ۳ ساله

برای افزایش تمرکز در کودکان 3 ساله در این بازی پر را فوت کنید و از کودک بخواهید تا حرکت آن را دنبال کند سپس پر را از ارتفاعات پایین بیندازید تا کودک حرکت آن را دنبال کند این بازی باعث می شود , کودک تمرکزش زیاد شود و همچنین باعث انعطاف پذیری عضلات چشم کودک می شود .

افزایش تمرکز کودکان ۳ تا ۶ ساله

در این روش بازی توپی را از شاخه درختی آویزان کرده و به اندازه قد کودک آویزان می کنیم سپس از کودک می خواهیم به آن ضربه بزند در این نوع بازی باعث می شود‌ , کودک تمرکزش بیشتر شود و حرکات رفت و‌برگشت توپ را مشاهده کند و باعث تقویت عضلات چشم کودک می شود و کودک به رابطه مستقیم بین رفت و برگشت توپ و میزان انرژی وارد شده به توپ پی می برد.

افزایش تمرکز کودکان ۶ تا ۱۲ ساله

در این نوع بازی به سراغ تقویت ذهن کودک میرویم به این ترتیب که هر موضوعی را به ترتیب میگویم و از کودک میخواهیم در مورد آن فکر کند به این منظور مثلا میگویم فلان حیوان در جنگل است و از کودک میخواهیم در مورد آن اطلاعات مورد نیاز و مربوط را بدهد این بازی باعث تقویت ذهن و تمرکز کودک میشود.

افزایش توجه در سنین نوجوان

در این روش از نوجوان میخواهیم که ۵ اتفاق خوش آیندی که در طول روز برایش اتفاق افتاده است را بنویسد دراین روش باعث میشود تمرکز و توجه کودک افزایش یابد و یاد میگیرد احساسات خود را بیان کند و ی اتفاق را به کل روز تعمیم ندهد . در این روش باعث میشود کودک متوجه شود که بعد از هر اتفاق ناخوشایندی اتفاق خوبی میفتد و ناامید نمیشود .😌☺

لازمه افزایش تمرکز توجه کردن به موضوعات است . بازی ها بهترین روش برای افزایش تمرکز و توجه هستند .

🧠آموزش فکر کردن به کودکان

🤔فکر کردن به هرچیزی که با پدیده زبان ارتباط داشته باشد فکر کردن می گویند.

تفکر=زبان

یکی از مهم ترین ویژگی انسان ها نیروی اندیشه است. با توجه به مهم بودن فکر کردن پس آموزش این مهارت در تربیت کودکان الزامی است و این توانایی را ما از دوران کودکی از طریق خانواده و جامعه پیدا می کنیم. ولی اگر بتوانیم این مهارت را از طریق آموزش تقویت کنیم👩‍🎓👨🏻‍🎓در آینده کودک نتیجه مهمی دارد. رشد فکر کردن در کوکان چند نتیجه دارد؟

  1. برای فعالیت های فکری خود ارزش میگذارد.
  2. منطقی بودن را می آموزد.
  3. به فعالیت فکری علاقه مندمیشود.
  4. تسلیم بی چون چرایی افکار دیگران نمی شود.
  5. انتقادپذیرمی شود.

نوید صدرا بهترین پیش دبستانی در اصفهان است که کلاس های فوق برنامه متنوعی برای کودکان شما برگزار می کند که می تواند در افزایش توجه در کودکان موثر باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *