چگونه کودکان خوش رفتار و مودب داشته باشیم ؟

بیشتر والدین علاقه دارند کودکان خوش رفتار و مودب داشته باشند ولی راهکارهای مناسب آن را نمیدانند و متوسل میشوند به رفتار های خشونت طلب و پرخاشگرانه در صورتی که به راحتی امکان این رفتار برای کودکان خوش رفتار و مودب وجود دارد و آن خود کنترلی کودکان است .

آموزش مسئولیت پذیری به کودکان از چه طریقی انجام میگیرد ؟

کودک خوش رفتار در بهترین پیش دبستانی اصفهان

شاید برایتان جالب باشد ولی کودکان از سن ۱۸ ماهگی توانایی برقراری ارتباط و حس همدلی با اطرافیان خود را دارند بدین گونه کارهایی را انجام میدهند که رضایت پدر و مادر را به همراه داشته باشد .
بدین ترتیب اگر از همان کودکی قوانین منظم را به کودکان خود بیاموزیم دیگر نیازی نیست تا قوانین را هر بار برای فرزند خود دیکته کنیم .رمز داشتن کودک منظم و باادب آن است که رفتار های خوب و درست را از همان کودکی به فرزند خود بیاموزیم .

وضع قوانین مشخص و احترام گذاشتن به آن ها: اگر از همان ابتدا چارچوب قوانین و مقررات را وضع کنیم کودکان از همان ابتدا میدانند که باید طبق این قوانین و چارچوب ها حرکت کنند و رفتار کنند در این صورت کودک خود را به سرعت مبدل میشود به کودکی با ادب البته انجام دادن این قوانین توسط کودکان نباید همراه با تنبیه بدنی و سخت گیری طاقت فرسا انجام شود .

کودکان خوش رفتار و مودب نوید صدرا


برای اینکه قوانین برای کودک قابل فهم و قابل اجرا باشد باید برای او قوانین را توضیح دهید بدین گونه که به بگویید اگر شما ساعت ۸ به رختخواب بروید صبح زودتر از خواب بیدار میشوید ، البته برای اینکه کودکی باادب و منظم داشته باشید باید خودتان که الگوی او هستید نیز در رفتار خود مراقب باشید به طور مثال اگر از کودک میخواهید لباسش را منظم در کمد بگذارد خودتان نیز باید این کار را انجام دهید . درضمن اگر کودک از انجام رفتار نافرمانی کرد و انجام نداد و احساس گناه و عذاب وجدان کرد سریعا کاری نکنید که او را ارام کنید بلکه لازم است کودک کمی به رفتار خود فکر کند .

والدین گرامی لطفا ادامه مطلب را در هفته های آینده خدمتتان ارائه خواهم داد .

مولف : مهسا طاهری

اینستاگرام پیش دبستانی نوید صدرا

پیش دبستانی نوید صدرا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن