مفاهیم زبان آموزی پیش دبستانی

زبان آموزی پیش دبستانی تلاش دارد به شکل صحیح و منطقی، امـکان یادگیری لغات را برای کودکان پیش دبستانی فراهـم نماید. فـراگیری تلفّظ صـحیح کلمات و افزایش مـهارت های کلامی موجب می شود کودک به درستی خـواسته ها و انـدیشه های خود را بیان کند. در واقع زبان آموزی پیش دبستانی ، درس بیان خود است. کودکی که عضلات ظریف دست او به خوبی رشد یافته، به درستی از عهده ی تمارین نوشتاری برمی آید. مهم تر آن که سرعت مناسبی در انجام آن ها از خود نشان می دهد. تصویر خوانی ها نیز اغلب منجر به آفرینش جملات تازه می گردد؛ ضمن آن که قوه ی تخیّل، خلاقیت و ذهن بچّه ها هم تقویت می شود.

آموزش حروف الفبا به کودکان پیش دبستانی با قصه و شعر

فارسی یکی از شیرین‌ترین و قدیمی‌ترین زبان‌های دنیا است و الفبای پیچیده‌ای ندارد. آموزش حروف الفبا به کودک پیش دبستانی می‌تواند بسیار شیرین باشد. شما می‌توانید حروف الفبا را در منزل و  به آسانی به کودک خود بیاموزید و او را برای خواندن و نوشتن آماده کنید. سعی کردیم مسیر آموزش را برای والدین آسان تر کنیم .قبل از مدرسه کودک با رفتن به پیش دبستانی تا حدودی با الفبا آشنا می شود ، اگر فرزندتان توانایی ذهنی فراوانی دارد و بر اساس نظر کارشناسان می تواند زودتر از موعد خواندن و نوشتن را یاد بگیرد، از راهکارهای زیر برای یادگیری کودک استفاده کنید. کودک باید توانایی تشخیص حروف الفبا را داشته باشد. یادگیری حروف الفبا در کودکان حدود پنج تا پنج و نیم سالگی اتفاق می افتد.

زبان اموزی حرف آ

زبان اموزی حرف آ

زبان آموزی صدای ب

زبان آموزی صدای ب

زبان آموزی صدای اً

آموزش حروف الفبا به کودکان برای یادگیری نحوه خواندن ضروری است. قبل از اینکه کودکان قادر باشند که آواها را کنار هم قرار دهند یا پیش از ترسیم خطوطی که کلمات را می سازند، باید بدانند که این حروف چه چیزی هستند. اگر روش های درست آموزش به کودکان را بلد باشید، آموزش حروف الفبای فارسی به کودکان سرگرم کننده و ساده است. ابزار و وسایل مختلفی نیز در بازار وجود دارد که امکان استفاده از آن ها در حین آموزش زبان آموزی پیش دبستانی میسر است. یکی از بهترین روشهای آموزش حروف ، آموزش با داستان و شعر است.

زبان آموزی صدای اً

آموزش صدای د

صدای د زبان اموزی

آموزش صدای م

صدای م

آموزش صدای ت

صفحه 24 آموزش صدای ت

آموزش صدای ر

ص 27 زبان اموزی صدای ر-

آموزش صدای خ

ص 62 زبان اموزی صدای خ

آموزش صدای ج

حروف آلفبا آموزش پیش دبستانی در منزل

اموزش صدای ج

آموزش صدای ز

ص 34 صدای ز

آموزش صدای ق

ص 63 زبان اموزی صدای ق

زبان اموزی صدای گ

زبان اموزی صدای گ

زبان اموزی صدای پ

داستان پرتقال و پشه – آموزش حروف الفبای فارسی با تصویر

ص 55 زبان اموزی

زبان اموزی صدای ک

تصاویر کباب – کره -کشک و بادمجان – کاسه کباب – کاهو و کلم برای زبان آموزی پیش دبستانی

صفحه 46خواندن

اموزش صدای ی

اموزش صدای ی ص 43 زبان اوزی

آموزش حرف ش

فیلم آموزش حروف الفبای فارسی برای کودکان پیش دبستانی

ص 42 زبان اموزی حرف ش

اموزش صدای ای

صدای ای
صدای ن صفحه 30 زبان اموزی-

آموزش حرف ل

با قصه لک لک ها

ص 65صدای ل

آموزش حروف الفبا با شعر برای پیش دبستانی

هنگامی که کودک شما در حال یادگیری حروف الفبا است، از هر فرصتی برای آموزش بهره ببرید. این کار کودکان را به تشخیص حروف در دنیای اطراف ترغیب می کند. زمانی که در خیابان هستید، از کودکان بپرسید که آیا حروف روی درها و دیوارها را تشخیص می دهند یا خیر.

همچنین هنگام مطالعه از فرزند خود بخواهید که حروف کتاب را بخواند. این کار را در طول روز و در شرایط مختلف انجام دهید که حروف در حافظه کودکان ثبت شوند. کودکان با دیدن ویدیوی آموزشی و شعر و داستان برای حروف الفبا نیز یادگیری عمیق تر و دلچسب تری خواهند داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *