آموزش تقارن پیش دبستانی

آموزش تقارن پیش دبستانی چیست ؟ تقارن از مهم‌ترین مفاهیم ریاضی است و تقریبا در تمام مقاطع نیز مورد نیاز است. آموزش مفهوم تقارن از مباحثی است که میتواند جنبه آموزشی و سرگرمی داشته باشد. نحوه آموزش تقارن به کودکان به خصوص آموزش خط تقارن به کودکان پیش دبستانی و دبستانی اهمیت ویژه‌ای دارد.

آشنایی بامفهوم تقارن برای اولین بار در ریاضی پیش دبستانی شکل می گیرد. در این بخش دانش آموز یاد می گیرد اشکال مختلف را از وسط نصف و بصورت متقارن رنگ نماید.

کاربرد آموزش تقارن پیش دبستانی

وقتی با کمی دقت به اطراف خود، به گیاهان، اجسام و موجودات نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که شکل بیشتر آن ها متقارن است و همین متقارن بودن زیبایی خاصی به آن ها بخشیده است. هدف از آموزش تقارن به کودکان علاوه بر موفقیت در دروس مدرسه درک زیبایی‌ها دنیای اطراف است.

خط تقارن، مانند آینه‌ای است که بازتاب شکل‌ها را نمایش می‌دهد. شکل‌های دو طرف خط تقارن، هم‌اندازه و قرینه یکدیگر هستند. یعنی خط تقارن، شکل را به دو قسمت مساوی تقسیم می‌کند و با تا زدن شکل از روی این خط، دو قسمت مساوی آن کاملا بر روی یکدیگر منطبق می‌شوند. بسیاری از شکل‌های موجود در طبیعت مانند صورت موجودات، دانه برف و … ، دارای خط تقارن فرضی هستند. یکی از بهترین روشهای یاد دادن خط تا یا تقارن به کودکان ، آموزش تقارن با بازی در بهترین پیش دبستانی اصفهان است.

آموزش قرینه یابی به کودکان

کاربرگ تقارن پیش دبستانی

آموزش اعداد
آموزش مفهومِ خطِ تا – آموزش تقارن پیش دبستانی
آموزش تقارن مهد کودک
آموزش تقارن پیش دبستانی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *