5 قانون تربیت فرزند


5 قانون ساده برای اینکه فرزندان خوبی تربیت کنیم؟

کودک شامل آموزش رفتارهای خوب و نشان دادن رفتارهای بد برای جلوگیری از انجام آن به کودک است.والدین باید با شناخت ویژگی های کودک خود شیوه های صحیح را در تربیت کودکان بکار ببرند .

پیش تر ، من یک ویدئو از یک بچه 8 ساله را که به مادرش مشت می زد دیدم ،این بازی فقط یک بازی مشت زنی نبود این مشت به این معنی بود که” من از شما متنفرم و می خواهم به شما خیلی آسیب برسانم ” من خیلی زیاد شوکه شده بودم ، آیا بچه ،موفق به یادگیری رفتار خوب نمی شده است ؟ یا والدین در آموزش دادن به فرزندشان موفق نبوده اند ؟

حقیقت این است که بچه ها از کاری که ما انجام می دهیم، بیش تر از چیزی که می گوییم ، یاد می گیرند پس از درک این که والدین بد در رفتار های نامطلوب موثر هستند ؛ممکن است وقت آن رسیده باشد که والدینی که این مشکل را دارند به آنچه که کارشناسان در مورد تربیت کودکان می گویند، گوش کنند ولی مطابق با روانشناسان هاروارد ، روش کار بدین گونه است که در ادامه این بخش از نمناک می خوانید.

کودکان به زمان کافی نیاز دارند:

کودکان به والدین نیاز دارند ، نه بازدید کنندگان نیمه وقت با یک چک لیست . هیچ پول ، هدیه یا اسباب بازی وجود ندارد که بتواند جایگزین زمان کافی شما بشود . ممکن است با آن ها از لحاظ جسمی حضور داشته باشید ، اما اگر شما همیشه مشغول نگاه کردن به تلفن خود باشید ،این زمان کافی نیست .

چگونه می توانید زمان خود را به آنها اختصاص بدهید ؟ با گوش دادن به آنچه می گویند ، صحبت کردن با آن ها و انجام کار ها با همدیگر . این باعث تفاوت زیادی در زندگیشان می شود.

یک کتاب بخوانید ، با آن ها بازی کنید یا با همدیگر به ماهی گیری بروید .به یاد داشته باشید ، برای اینکه در آینده در خاطرشان باشید، امروز باید در زندگیشان باشید.

برای تربیت کودکان یک فرد ایده آل خوب باشید:

تربیت کودکان در نوید صدرا

شینیچی سوزوکی می گوید :که کودکان لبخند زدن را از والدینشان یاد می گیرند . پذیرفتن اشتباه، تشکر کردن ، احترام به دیگران و داشتن شخصیت خوب همه از شما نشات می گیرد.

تمرین عادت های خوب، در مقابل بچه هایتان باعث می شود به خوبی رفتار کنند دلیلش این است که ، همان طور که می گویند ، سیبخیلی دورتر از درخت نمی افتد .

خوب و درست تربیت شدن فرزندان با آموزش مسئولیت پذیری:

آموزش مسئولیت پذیری در خانه آغاز می شود ؛ در سنین کم، شما می توانید مسئولیت را کم کم از طریق وظایف ساده مانند نگه داشتن اسباب بازی ها و پوشاندن تختشان به آن ها آموزش دهید .

به آن ها یاد آوری کنید که احساسات دیگران هم مهم است تنها خوشحال بودن مهم نیست ، این، مهم است که حتی زمانی که سخت است کار درست را انجام دهیم .

یاد بگیرید برای تربیت کودکان به درستی قدردانی کنید :

درست مثل هر چیز دیگری ، افراط همیشه مطلوب نیست. روانشناسان هاروارد می گویند مهم است که وقتی بچه ها کار خوبی می کنند از آن ها قدردانی کنید اما نمایش قدردانی برای کارهایی که باید انجام دهند ، فقط آن ها را لوس خواهد کرد بنابراین ، هنگامی که عمل غیر منتظره خوبی انجام می دهند از آن ها تمجید کنید . این کار را زیاد از حد انجام دهید.

برای موفقیت در تربیت کودکان سعی کنید به همه خوب توجه کنید:

تربیت کودکان دربهترین پیش دبستانی اصفهان

طبق یک تحقیق علمی ، برای بچه ها عادت به خانواده و دوستان خود طبیعی است اما والدین بچه های خوب، به آن ها کمک می کنند تا به کسانی که به آن ها نیاز دارند توجه بیشتری داشته باشند .

شما می توانید آن ها را تشویق کنید، تا خود را در جای دیگران قرار دهند ، آن ها نه تنها از آنچه که دارند ، ممنونند ، بلکه همدردی را نیز یاد خواهند گرفت.

مولف:سحر رجبی
منبع:کتاب سبک زندگی

پیش دبستانی نوید صدرا با ایجاد کارگاه هایی ویژه برای تربیت کودکان،این امر بسیار مهم را برای انها ساده کرده است.

اینستاگرام پیش دبستانی نوید صدرا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *