تقویت عزت نفس در کودکان

برای تقویت عزت نفس در کودکان چه کنیم؟

تقویت عزت نفس در کودکان اهمیت زیادی دارد و مهدکودک و پیش دبستانی نوید صدرا اصفهان به این نکته توجه خاصی دارد. ولی برای تقویت عزت نفس در کودکان باید به یک سری از نکات توجه کنید که شاهد بهترین نتیجه باشید پس با ما همراه باشید.

۱- از تشویق های بیش از حد خودداری کنید.


برای تقویت عزت نفس در کودکان شاید بیشتر والدین این تصور را دارند که تشویق کردن کودک موجب تقویت عزت نفس در کودک می شود تشویق ها باید درست و به جا صورت بگیرند زمانی که کودک کار درستی انجام داده می توانید او را تشویق کنید اما این تشویق ها نباید به حدی باشد که کودک دست از تلاش بردارد در صورتی که عزت نفس در کودکان در زمان بروز مشکلات و نحوه برخورد کودک با آن مشکل خود را نشان خواهد داد.

۲- تجربه کردن خطر و اشتباه


بسیاری از والدین کودکان خود را از خطر و اشتباه دور نگه می دارند و به نوعی کودک را قرنطینه می کنند این کار کاملاٌ اشتباه است و تا زمانی که کودک با محیط بیرون و خطرات آن ارتباط برقرار نکند در واقع عزت نفس معنایی ندارد و زمانی معنا پیدا می کند که کودک در مواجه با مشکل درست تصمیم گیری کند.

تقویت عزت نفس
تقویت عزت نفس

۳- احترام به انتخاب کودک

یکی از راه های تقویت عزت نفس در تربیت کودکان ایجاد زمینه مناسب برای تصمیم گیری می باشد زمانی در خرید کودک خود لباس ها را انتخاب می کند احساس احترام و ارزشمندی دارد و این تصور در او ایجاد می شود که من هم می توانم.

۴- در کارهای منزل از او کمک بگیرید.

کمک گرفتن از کودک در انجام دادن کارهای خانه حس مسؤلیت پذیری و مفید بودن را در او ایجاد می کند با این کار کودک شایستگی های خود را در می یابد و خود را برای پذیرش مسؤلیت های بزرگ تر آماده می کند.

۵- علایق کودک را کشف کنید.

عزت نفس در کودکان ریشه در توانایی آنان دارد کودکی که می داند چه توانایی هایی دارد و خانواده و اطرافیان به این توانایی اهمیت می دهند و او را تشویق می کنند عزت نفس بالایی پیدا می کند بنابراین کودکان را برای رسیدن به علایق و استعدادها همراهی کنید. یکی از راه های کشف علایق کودکان انجام دست ورزی پیش دبستانی است.

تالیف:سرکار خانم الناز خاشعی

نوید صدرا بهترین پیش دبستانی در اصفهان است که نیازهای کودکان را به خوبی تشخیص میدهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *