کلاس شطرنج کودکان در اصفهان

شطرنج فعالیت ذهنی پیچیده ای است که نیاز به تعقل، تمرکز و قدرت تصمیم گیری بالا دارد. در این ورزش سلول های خاکستری مغز به کار گرفته می شود تا حرکات حریف برای حمله پیش بینی شود. هرچقدر که مطالعات بیشتری درباره مغز انجام می شود مشخص می شود که ورزش شطرنج ابزاری برای پرورش ذهن و تقویت توانایی های ذهنی است. بازیکن برای استقرار مهره های خود چگونگی هدایت کردن مهره  ها را یاد می گیرد. می آموزد که چگونه تصمیم گیری کند. اگر او اجازه دهد تا مهره هایش اسیر شود، ممکن است بازی را از دست بدهد. 

  • برگزاری کلاس شطرنج در خیابان بزرگمهر اصفهان
  • رده سنی 4-7 سال
  • تعداد جلسات: 8 جلسه
  • روزهای زوج صبح
  • حد نصاب کلاس 8 نفر
  • هزینه کلاس 500 هزار تومان
  • مربی : خانم سعیدمهر
  • شروع دوره به محض به حد نصاب رسیدن کلاس تشکیل میگردد.
  • جهت ثبت نام با شماره 32679463 نماس حاصل فرمایید.
کلاس شطرنج کودکان در اصفهان
کلاس شطرنج کودکان در اصفهان

شطرنج در طول زندگی مسئولیت پذیری و تصمیم گیری را به کودکان آموزش می دهد. وقتی کودکان بازی شطرنج را یاد بگیرند، شروع به توسعه مهارت های ریاضی از جمله، تفکر حل مسئله، تفکر منطقی،  تصمیم گیری و حل مشکل می نمایند. این مهارت ها به آنها اجازه خواهد داد که در مسیر زندگی با اتفاقات غیرمنتظره برخورد نمایند و خود را در تمام موقعیت ها کنترل کنند و ارائه راه حل نمایند. 

شطرنج برای بچه ها بخشی از رشد آنهاست. اگر از کسی بپرسید که آیا شطرنج بازی می کند یا خیر، پاسخ رایج آنها این خواهد بود: “من در کودکی بازی می کردم، اما به آرامی ارتباطم را از دست دادم”. در بسیاری از مدارس، شطرنج بخشی از مهارت های فوق برنامه برای دانش آموزان است و والدین اصرار دارند که بچه هایشان این ورزش را شروع کنند.

شرکت در کلاس شطرنج کودکان در اصفهان برای بچه‌های پیش دبستانی مزیتهای زیادی داردکه این بازی را برجسته می کند.

مزایای بازی شطرنج برای کودکان

1-حافظه و قدرت تمرکز را بهبود می بخشد

شطرنج برای بچه ها بازی ای است که بازیکن باید حرکات را به خاطر بسپارد و یاد بگیرد. تمرین مداوم و به خاطر سپردن حرکات به بچه ها کمک می کند بهتر تمرکز کنند. قدرت حافظه آنها بهبود می یابد و آنها می توانند مطالب را سریعتر و کارآمدتر یاد بگیرند.

همچنین به عنوان کمک کننده در برابر آلزایمر و زوال عقل شناخته شده است زیرا مغز شما به طور مداوم در هنگام یادگیری و بازی شطرنج در حال چالش و آموزش است. با گذشت زمان، کودکان در شناخت الگوها و همچنین بهبود حافظه فضایی خود بهتر می شوند و هنگامی که بچه ها در مدرسه شطرنج را یاد می گیرند، تأثیر واضحی بر مطالعات آنها وجود دارد زیرا حافظه و تمرکز آنها در حین مطالعه سایر موضوعات خود به بازی می رسد.

2. مهارت های برنامه ریزی و سازماندهی بهتر: (آینده نگری)

برای برنده شدن در شطرنج، همیشه باید یک قدم جلوتر از حریف خود فکر کنید. این شامل فکر کردن و برنامه ریزی در مورد حرکت حریف شما و برنامه ریزی حرکات بر اساس آن است. این فرآیند به بچه ها کمک می کند تا اهمیت برنامه ریزی و سازماندهی حرکات و قطعات خود را به کارآمدترین شکل ممکن درک کنند. هرچه قطعات خود را بهتر برنامه ریزی کنید، هماهنگی آنها بهتر باشد، بهتر در هیئت مدیره خواهید بود.

بچه‌های با این مهارت در برنامه‌ریزی چرخه مطالعه، روزشان و سازماندهی هر جنبه‌ای از زندگی‌شان خوب هستند. آنها چرخه بازی و مطالعه خود را به خوبی متعادل می کنند و رشد همه جانبه خود را تضمین می کنند.

3- افزایش اعتماد به نفس

شطرنج یک بازی انفرادی است که در آن بازیکنان تنها هستند. آنها باید همه تصمیمات درست را خودشان بگیرند و تنها مسئول نتیجه هستند. آنها باختند، تقصیر آنهاست. آنها برنده می شوند، بازی شگفت انگیز آنها است.

این به بچه ها احساس مسئولیت در قبال نتیجه بازی می دهد و در مراحل اولیه به آنها اعتماد به نفس می دهد. در سنین پایین، آنها متوجه می شوند که چگونه یک حرکت اشتباه می تواند شانس هایی را که با انجام 100 حرکت درست ایجاد کرده اند، از بین ببرد. آنها را محتاط می کند و تضمین می کند که در هر مرحله از زندگی گام های محاسباتی بر می دارند.

4. بهبود ذهنی و روانی

یک مطالعه ثابت کرده است که در حین بازی شطرنج برای کودکان، هر دو طرف مغز به یک اندازه فعال بوده و همزمان کار می کنند. این یک تمرین عالی برای هر دو نیمکره راست و چپ مغز است.

مغز بهتر کار می کند و به مبارزه با اضطراب در کودکان کمک می کند. همچنین به تقویت بسیاری از عملکردهای دیگر مغز که در زندگی روزمره بسیار مفید هستند کمک می کند. به آنها صبر می آموزد. به آنها می آموزد وقتی چیزی را از دست می دهید با استرس مبارزه کنند. به آنها می آموزد که از نظر ذهنی خود را قبل از یک رویداد مهم آماده کنند، و خیلی بیشتر!

کلاس شطرنج کودکان در اصفهان

5- مهارت های حل مسئله را بهبود می بخشد

چه ریاضی، چه پازل یا هر بازی استراتژی دیگری، شطرنج به بهبود مهارت های حل مسئله کمک می کند که در بسیاری از موارد و مکان ها مفید است. وقتی نوبت به آن می رسد، شطرنج معمایی است که برای کسب یک موقعیت باید حل شود. و فکر کردن به ترکیب صحیح حرکات نیاز به تمرین زیاد و محاسبه تمامی احتمالات دارد. اینها مغز شما را برای حل هر مشکل دیگری که سر راهش قرار می گیرد تیز می کند و به شما کمک می کند مغز را سریعتر و دقیق تر کار کند.

6. سطح IQ را افزایش می دهد

شطرنج ترکیبی عالی از هر چیزی است که ضریب هوشی شما را بهبود می بخشد. استدلال منطقی، توانایی حل پازل، محاسبات، حفظ کردن و بسیاری چیزهای دیگر. و بارها و بارها ثابت شده است که شطرنج بازان از سطح هوشی بالایی نسبت به سایرین برخوردارند.

یک مطالعه در ونزوئلا آزمایش کرد و نتیجه گرفت که بچه‌هایی که شطرنج بازی می‌کردند در نهایت نسبت به بچه‌هایی که شطرنج بازی نمی‌کردند ضریب هوشی بالاتری داشتند. یکی از دلایل اصلی آنها این بود که هر دو تست شطرنج و IQ مشابه هستند، الگوهای رمزگشایی، تفکر شناختی و منطقی و تجزیه و تحلیل موقعیت های موجود برای آنها بوده است.

7. تمرین ورزشکاری در کلاس شطرنج کودکان در اصفهان

شطرنج بازان برای بهتر شدن در این ورزش باید بازی های زیادی انجام دهند. و آنها باید صدها بازی را ببازند تا بتوانند هزاران بازی را ببرند. باخت مداوم بازی به بازی و درک اهمیت یک حرکت اشتباه، آنها را به ورزشکاران بهتری تبدیل می کند. آنها می توانند ضررها را مدیریت کنند و به روشی بهتر با آنها مقابله کنند.

یکی دیگر از کارهایی که هر شطرنج‌باز پس از بازی انجام می‌دهد، صرف نظر از نتیجه آن، بخش تحلیل آن است. آنها بازی، حرکاتشان، حرکات حریفشان را تحلیل می کنند و اشتباهاتی را که برایشان مرتکب شده اند می بینند تا در آینده پیشرفت کنند. این باعث می شود یک ورزشکار با کیفیت عالی به عقب نگاه کند و از اشتباهات درس بگیرد و در آینده از آن اجتناب نکند.

8. به تفکر خلاق کودکان کمک می کند

تفکر خلاق یکی از جنبه های اصلی شطرنج برای کودکان است. یک بازیکن باید از جعبه خارج شود تا حریف خود را غافلگیر کند و در بازی ها برنده شود. تاکتیک‌ها، استراتژی‌ها و ترکیب‌های حرکتی، همگی بخشی از تفکر خلاق روی تخته هستند. این به بچه ها کمک می کند تا متفاوت فکر کنند.

در حین بازی روی تخته، بازیکنان مدام فکر می‌کنند که اگر این کار را انجام دهم چه اتفاقی می‌افتد. این در بهترین حالت خود اصالت است زیرا شطرنج یک بازی با میلیاردها احتمال است و هر بازی به خودی خود منحصر به فرد است. و برای ایجاد یک موقعیت منحصر به فرد و برنده، بازیکنان باید بهترین خلاقیت خود را در هیئت مدیره به ارمغان بیاورند.

9. دور کردن کودکان از تلفن همراه

یکی از نگرانی های اصلی والدین این است که فرزندانشان محتوای تصادفی در اینترنت مصرف می کنند که باعث حواس پرتی و کاهش تمرکز آنها می شود. شطرنج برای بچه ها به آنها کمک می کند از صفحه نمایش دور شوند و تمرکز خود را به چیزی معطوف کنند که هم سرگرم کننده و هم مفید است. آنها بیشتر با والدین و دوستان ارتباط برقرار می کنند و بهتر می توانند اولویت بندی کنند.

بنابراین در مجموع، شطرنج مملو از چیزهای خوب است و بازی شطرنج برای بچه‌ها یکی از بهترین چیزهایی است که آنها می‌توانند در سن خود از آن لذت ببرند. بنابراین آنها را در سنین پایین تشویق کنید و آنها را در آموزش های با کیفیتی ثبت نام کنید که شطرنج را برای بچه ها بهبود می بخشد و آنها را برای دنیای واقعی آماده می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *