کودکان کار


کودکان کار چه کودکانی هستند؟

کودکان کار نویدصدرا


کودکان کار کودکانی هستند که به طور مداوم و پایدار به کاری مشغول هستند. و این امر می تواند سلامت روح و جسم انهارا بیازارد و از مدرسه رفتن و کودکی کردن در جمع هم سالان دور کند.
همه ما کودکانی را دیده ایم که بدون دستکش به جمع کردن زباله مشغول هستند این کودکان کار به دلیل این گونه اقدامات در معرض ایدز، کزاز، هپاتیت ،حصبه ،انگل ،اسهال خونی و زانو درد، کمر درد هستند.

این در حالی است که همه ما شنیده ایم که زباله به عنوان طلایی کثیف نامبرده می شود.ولی در صورتی طلایی کثیف است که سازمان دهی مناسبی انجام گیرد.
اغلب کودکان کار نان آور خانواده هستند.و هر ساله تعداد این گونه کودکان بیشتر می شود این امر به این دلیل است که کارشناسان آسیب های اجتماعی ، مطالعات کافی راجب به این موضوع ندارند و توجه چندانی از سوی هیچ کدام از مسئولان نمی شود.
در کلان شهرهای مثل تهران نزدیک به ۱۵ هزار کودک کار وجود داردکه دچار فقر روزانه هستند.
و این موضوع در حالی است که ارگان های مختلفی….. مثل: بهزیستی، شهر داری و مردم….فعالیت های در این زمینه می کنند.و اگر این فعالیت هارا نداشتند چه می شد؟اگر افزایش یابد چه می شود؟ این کودکان به دلیل گذراندن شرایط نامناسب در دوران کودکی آینده مناسبی نیز نخواهند داشت.اغلب این کودکان با اعتیاد ،آزار جنسی و غیره مواجه خواهند شد.
و پرورش چنین کوکانی که جوانان سرنوشت ساز آینده خواهند بودبرای کل جامعه زیان های جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

‫کودکان کار‬‎

تحول اساسی و پایدار در هر جامعه نیازمند متحول شدن نظام تعلیم و تربیت ان جامعه است؛ لذا لازم است مربیان علم و مهارت خود را با حرکت این نسل هماهنگ کنند و به گونه ای نواموزان را تعلیم و تربیت کنند که در مقابل چالش های زندگی توان مقابله داشته و روحیه خودباوری و اعتماد بنفس در وجود آنها تقویت گردد
مولف:حدیث مهدی زاده

اینستاگرام

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *