عصبانیت کودک

چگونه با کودکان عصبانی وپرخاشگر برخورد کنیم؟

[userpro_private restrict_to_roles=administrator,subscriber,editor,author]


در رابطه با عصبانیت کودک: هر انسانی دوست دارد راجب برخورد های خود واکنش اطرافیان را ببیند.مخصوصا راجب برخوردهای مثبت شان(بیان یه مطلب کلی)

عصبانیت کودک

قدم اول:

علت تغییر رفتارفرزندتان راپیداکنید…بفهمید که چه اتفاقی روی داده است که موجب تغییر رفتار،و عصبانیت کودک شده است.

قدم دوم:

آرامش و خون سردی خودرا حفظ کنید….سعی کنید که هرچیزی که باعث عصبانیت کودک ،بدخلقی،نفرت،خشونت شما میشودرا به فراموشی بسپارید.

قدم سوم:

مراقب باشید که بی توجهی نکنید…برای نمونه ای از کودکان،توجه منفی مثل پاسخ والدین به یک کج خلقی بهتر از توجه نکردن است.

قدم چهارم:،

تا حدودی برخورد جدی داشته باشید…اگرکودک در حال صدمه زدن به خود است و شما قبلا این مسئله رابرایش توضیح داده اید با جدیت با او برخورد کنیدتامتوجه شوددرمورد سلامتی اوجدی هستید.

قدم پنجم:

باکودک خود هم صحبت شوید…بدانیدکه چه چیزی باعث بدخلقی اوشده چون این موضوع کلید این معماست.تابتوانیدبه اوکمک کنید که حس بهتری داشته باشد.

قدم ششم:

اورا از عواملی که نمیداندآگاه کنید…او را از محیطی که دلخورش کرده دور کنید.و به محیط ارامی مثل تخت خواب ببریدو از علاقه خود به او صحبت کنیدتا به تدریج ارام شود.

لازم به ذکر است که…کودکانی مضطرب نمیتوانندکودکان آرامی باشند.به دلیل اینکه رفتارهای پرخاشگرانه ازخود بروزمیدهندوحتی بلافاصله پشیمان میشوندواز شخص موردنظر معذرت خواهی نیزمیکنند.واگر از آنها بپرسی که چراپرخاشگری میکنی؟اینگونه جواب میدهندنمی دانم،دست خودم نیست…..
واگر پرخاشگری با عواملی دیگرهمراه باشدمیتواند نشانه ای از افسردگی باشد.که در این صورت باید شرایط زندگی کودک تمام و کمال مورد بررسی های علمی قرارگیرد.
پیش دبستانی نویدصدرا در طی سالهایی گذشته با مهارت هایی که به کاربرده است توانسته درکودکان مسئله پرخاشگری را به خوبی از بین ببرد.
مولف:حدیث مهدی زاده

[/userpro_private]

پرخاشگری و کتک زدن کودکان دیگر توسط کودکتان علت های زیادی مانند برونی سازی احساسات، ترس و جلب توجه و …. دارد؛ بنابراین ابتدا باید دلایل این رفتار در کودکان را بررسی کنیم و سپس دنبال راه مناسبی برای کاهش خشونت در آنها باشیم. مهد و پیش دبستانی نوید صدرا اصفهان در جهت رشد عاطفی کودکان ، افزایش حس اعتماد به نفس ، درک شرایط محیطی وتقویت درک زیبایی ها کمک زیادی می کند.

اینستاگرام پیش دبستانی نوید صدرا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *