تاثیر بازی در رشد و آینده کودکان

تاثیر بازی بر کودکان

بازی و بازی کردن بخش جدایی ناپذیر دوران کودکی است، محققان آموزش بر این باورند که بازی کردن در کودکی نقش مهمی در رشد مهارت های شناختی و شاکله یادگیری کودک در عمر او دارد. بنابراین تاثیر بازی در رشد کودکان بسیار مهم است. علاوه بر تربیت کودکان باید به بازی کردن آنها نیز اهمیت داده شود. یک پیش دبستانی خوب باید به این موضوع اهمیت زیادی دهد.

تاثیر بازی در رشد کودکان
تاثیر بازی بر کودکان

تاثیر بازی بر خلاقیت کودکان

آموزش همراه با بازی و دست ورزی پیش دبستانی باعث تقویت خلاقیت و افزایش استقلال شخصیت در کودک می شود. در آموزش های سنتی مربی سر کلاس حاضر می شود و یک چیزی می گوید و دانش آموز هم گوش می دهد اما در آموزش همراه بازی کودک حق بازی کردن دارد و می تواند با خلاقیت و روش های مختلف… موضوع مورد نظر را دریافت کند، این موضوع باعث افزایش اعتماد بنفس و شادیِ کودکان می گردد. تاثیر بازی در رشد کودکان غیر قابل انکار است. به همین دلیل مهدکودک و پیش دبستانی نوید صدرا اصفهان برای این امر اهمیت زیادی قائل است.

تاثیر بازی بر خلاقیت
تاثیر بازی بر خلاقیت

تاثیر بازی بر یادگیری

به گفته مربیان مهدکودک تاثیر آموزش همراه با بازی خیلی خوب است از جمله نقاشی کودک و باعث تقویت مهارت های زبانی کودکان می شود. چون درباره چیزهایی حرف می زنند که تجربه ساختنش را داشته اند. بنابراین جرات می کنند حرف برنند، علاوه بر این در حین ساخت ممکن است دچار مشکلاتی شوند که درگیری با آنها باعث تقویت مهارت حل مسئله و مشورت گیریِ کودکان می شود.

تاثیر بازی بر یادگیری
تاثیر بازی در یادگیری

در بازی می توانیم روی چیز خاصی متمرکز شوید به این ترتیب کودکان قابلیت هایی مانند دقت و تمرکز، صبر و تحمل، همراهی در گروه و صحبت کردن و … خواهند داشت که در آینده به دردشان خواهد خورد.

تاثیر بازی در رشد کودکان در بعد اجتماعی

در آموزش های پیش دبستانی تاکید بر استقلال کودکان است که این روش به مرور زمان باعث مستقل فکر کردن و مستقل عمل کردن کودکان می گردد. نوید صدرا بهترین پیش دبستانی در اصفهان است که تاکید زیادی بر این موضوع دارد.

تالیف :سرکار خانم الناز خاشعی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *